Rety kobiety kobido malwina presz
Kobiety-kastety

Kobido. “Praca ze swoją twarzą uczy czułości i miłości”

O masażu kobido i podążaniu swoją ścieżką opowiada Malwina Presz.

Masaż klasyczny, rehabilitacyjny czy relaksacyjny są powszechnie znane. Spora część z nas korzystała już z tej przyjemności. Tymczasem istnieją również inne techniki masażu twarzy i stóp, wywodzące się ze starożytnych Chin oraz Japonii. Można nauczyć się samodzielnie masować własną twarz i mieć coś więcej niż relaks. O tym opowiada Malwina Presz, masażytka, refleksoterapeutka, właścicielka gabinetu Mall Massage.

Gdy po raz pierwszy trafiłam na masaż i akupunkturę, nie wiedziałam, czego się spodziewać. A efekty były naprawdę dobre i wpływały na cały organizm. Dlatego trudno mi było przestać korzystać z zabiegów. Tamto uczucie i wpływ masażu sprawiły, że zaczęłam “eksplorację” również w dorosłym życiu. Malwinę poznałam przez wspólnych znajomych, wylądowałam u niej na refleksologii. Jest ekspertką i osobą dosłownie stworzoną do tego typu pracy. 🙂 Techniki, które stosuje, są naturalne, bezpieczne i nieinwazyjne. 

Kobido – japoński liftingujący masaż twarzy

Kobido pochodzi z Japonii, gdzie od dawna jest cenione za swoje właściwości odmładzające i pielęgnacyjne. W skrócie, historia tej techniki masażu to kłótnia między mistrzami, którzy ostatecznie połączyli siły. W efekcie stworzyli „Dom Kobido” – miejsce, gdzie można było doświadczać różnorodnych zabiegów na twarz. Nazwa Kobido, choć pierwotnie oznaczała nazwę firmy, stała się synonimem wysokiej jakości masażu twarzy.

Samoświadomość ciała

Autonomiczne techniki masażu twarzy nie tylko służą poprawie wyglądu, ale często są pierwszym krokiem do głębszej samoświadomości i zrozumienia reakcji naszej skóry oraz ciała na dotyk. 

Dlaczego kobiety i mężczyźni lądują na Kobido?

“Pierwsze, co widzimy w lustrze, to worki pod oczami, lwia zmarszczka czy opadający owal twarzy. Regularna praca “z twarzą” przynosi samoświadomość, jak ciało reaguje na nasz własny dotyk. To bardzo ciekawe doświadczenie.”– mówi Malwina. 

Masaż, to miłość

Malwina prowadzi darmowe instruktaże online na swoim profilu na Facebooku. Uczestniczki uczą się, jak masować twarz. Wtedy można zauważyć pierwsze efekty. Kobiety mówią, że czują troskę, opiekę. To prezent dla samej siebie. 

“Praca ze swoją twarzą sprawia, że uczymy się dawać sobie czułość i miłość poprzez  dłonie. Potem idziemy głębiej, to wpływa na naszą pewność siebie, poczucie skuteczności i spokój. Zmienia się podejście do siebie i innych. Zaczynamy spokojniej reagować w różnych sytuacjach życiowych.” – dodaje. 

rety kobiety kobido kobieta

Jak nauczyć się masować swoją twarz?

Malwina uczy tej techniki również w swoim kursie online Kobido Gold. Nauka jest podzielona na kilka modułów, ponieważ istnieje pięć różnorodnych technik masażu, które mają delikatne, jak i intensywne działanie. Kilka z nich ma cel relaksacyjny, a zadaniem pozostałych jest intensywna praca nad strukturą mięśniową twarzy. 

Kobido Gold: na czym to polega?

Pierwsza z nich to technika „na sucho”, w której rozluźnia się napięte mięśnie. Następnie przechodzimy do drenażu limfatycznego, który działa na węzły chłonne, zmniejszając obrzęk i wysmuklając twarz. To technika relaksacyjna, którą określam jako “taneczny ruch”, bo wprowadza uczucie otulenia i spokoju. Kolejnym etapem jest lifting, czyli intensywna metoda. Poprzez szczypanie i podnoszenie tkanek ujędrniamy skórę i poprawiamy jej elastyczność. Na zakończenie stosujemy akupresurę [przyp. red. rodzaj masażu, w którym uciska się określone punkty, aby rozluźnić dane miejsce i zadziałać przeciwbólowo]. Dotykam specyficznych punktów, aby pobudzić mięśnie twarzy i przynieść ulgę.

Podczas kursu można nauczyć się każdej z tych technik, co pozwala na ich łączenie w kompleksowy masaż Kobido Gold. Ta forma automasażu trwa do 60 minut. W całym procesie stosuje się specjalny krem z nanozłotem, który nie tylko uzupełnia sesję o luksusowy element, ale także jest wegański i naturalny.

Dostarczam ten krem swoim uczniom, zachęcając do regularnej praktyki.

Masaż z misją

Nazwa „Kobido Gold” odnosi się nie tylko do samodzielnie wykonywanego masażu, ale także podkreśla wyjątkowość tej techniki, łącząc tradycję z nowoczesnością i dbałością o szczegóły. W ten sposób kurs Kobido online otwiera przed uczestnikami drzwi do głębszej wiedzy o masażu twarzy, jego technikach i korzyściach, zachęcając do samodzielnej praktyki i eksploracji możliwości własnego ciała.

Jako terapeuta, Malwina pragnie, aby jej praca miała głębszy sens i wpływała pozytywnie na życie jej pacjentów. Oferuje naturalne i bezpieczne metody terapii.

Moją misją jest propagowanie prostych sposobów na poprawę sprawności fizycznej i samopoczucia. Robię to w naturalny sposób poprzez masaż.

Kobido: moje doświadczenia

Kobido jest dla mnie odkryciem, bo – jak to bywa w “pewnym wieku” – zauważyłam opadanie owalu twarzy. Nie mam nic przeciwko botoksowi, jednak na co dzień wolę bardziej naturalne metody pracy z twarzą. Widzę sens regularnych masaży twarzy, stąd jest mi blisko do misji Malwiny. Poza tym również miałam wrażenie specjalnego rytuału, który w pewien sposób zbliżył mnie do samej siebie. Nawet parę minut podarowane samej sobie jest jak praktyka oddechowa czy medytacyjna. Efektów może nie zauważysz na drugi dzień, ale masz świadomość, że “pracujesz” na nie i dbasz o siebie. To także dobry sposób na naukę nawyku i bardziej świadomego życia. 

Dla mnie Kobido i refleksologia u Malwiny to nie tylko jej pasja i moja poprawa zdrowia. To także opowieść o odkrywaniu samej siebie, o otwarciu na holistyczne metody terapii i podążaniu własną ścieżką. 

Zainspirowana? 

Zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzu. 

Kontakt do Malwiny

Odwiedź Facebook Malwiny

Wskocz na stronę Malwiny z kursem Kobido Gold.

Malwina Presz

Masażystka oraz refleksolog z 6 letnim doświadczeniem w praktyce masażu.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie- specjalność odnowa biologiczna.
Ukończyła liczne Kursy Masażu w tym: Masaż klasyczny, Masaż tkanek głębokich Szkoła Masażu BIO-RELAX (Leszek Magiera, dr hab. Dariusz Mucha), Kurs Refleksologii stóp, Kurs Refleksologii dłoni, Kurs Refleksologii twarzy Polski Instytut Refleksologii (dr Wanda Bratko, Magdalena Ostafin, Elżbieta Bienias), Kurs masażu twarzy Kobido Akademia Masażu i Kosmetologii Komplementarnej (Magdalena Cal-Kamińska, Przemysław Karolkiewicz), Kurs masażu twarzy VOD Akademia Spa (Tomasz Tomasik).

Możesz również polubić…